Basic info in English
 

12 MW: Největší střešní fotovoltaická elektrárna v Evropě vznikne v Maďarsku

Německá energetická společnost E.ON vybuduje do roku 2020 na střechách dvou logistických center automobilky Audi v maďarském městě Győr obří solární elektrárnu o výkonu 12 MW. Po dokončení projektu se bude jednat o největší střešní solární instalaci v Evropě.

Audi


Výstavba začne letos

Nová střešní fotovoltaická elektrárna se bude skládat z 35 000 solárních panelů a v průměru vyrobí přes 9,5 GWh elektrické energie ročně. Celková plocha obou střech dosahuje přibližně 160 000 čtverečních metrů. 
Stavba solárních elektráren na střechách dvou logistických center Audi v Maďarsku by měla začít letos v srpnu. Projekt má být dokončen začátkem příštího roku.

Naše společnost se zavázala k udržitelnému rozvoji. Široké využití solární energie je nedílnou součástí tohoto úsilí. Jsme potěšeni, že společnost E.ON získala důvěru Audi Hungaria a mezi těmito dvěma společnostmi začalo nové 25leté partnerství, říká Zsolt Jamniczky, člen představenstva společnosti E.ON Hungaria.

Jsme odhodláni k ekonomickému využívání zdrojů, a proto chceme, aby dopad naší výroby na životní prostředí zůstal co nejmenší. Přibližně 70 % spotřeby tepla společnosti Audi Hungaria je již pokryto klimaticky neutrální geotermální energií. Naším cílem je mít v budoucnosti provoz s nulovými emisemi oxidu uhličitého. S výstavbou nového solárního systému nyní děláme další krok k dosažení tohoto cíle, pokud jde o zajištění dodávek elektrické energie, říká Achim Heinfling, předseda představenstva společnosti Audi Hungaria.
Číst článek »