Basic info in English
 

Photon Energy expanduje ve výstavbě střešních elektráren v Austrálii

Photon Energy Group (Photon Energy) oznámila, že její dceřiná společnost Photon Energy Engineering Australia postaví v Novém Jižním Walesu a Queenslandu 4,6 MWp střešních fotovoltaických elektráren na 30 prodejnách a distribučním centru řetězce supermarketů ALDI.

Photon Energy


Solární elektřina pro australské supermarkety

Společnost Photon Energy je velmi hrdá na spolupráci se společností ALDI při přeměně jejích obchodů na generátory solární energie, které budou schopny pokrýt velkou část denní spotřeby elektrické energie. Pro všechny instalace poskytne Photon Energy také nejmodernější monitoring, jakož i provozní a servisní služby, s cílem zajistit jejich spolehlivost a maximální přínos pro ALDI, uvedl výkonný ředitel společnosti Photon Energy Michael Gartner.

Očekává se, že všech 31 zařízení každý rok vygeneruje více než 6,3 GWh čisté energie.
Rovněž v České republice existuje obrovský potenciál pro střední instalace většího rozměru. Český stát ale bohužel zatím vidí budoucnost solární energie spíš na malých střechách. Tato jedna naše zakázka v Austrálii představuje více než polovinu celkového výkonu instalovaného minulý rok v Česku, dodává generální ředitel Photon Energy Georg Hotar.

Realizace velkých projektů


Kromě střešních elektráren staví Photon Energy připravuje development velkokapacitních projektů solárních elektráren v australském Novém Jižním Walesu s celkovou kapacitou 1,14 GWp. 

Do projektové pipeline solárních elektráren společnosti Photon Energy, největší pipeline v Austrálii, patří dosud plně vlastněný 316 MWp projekt v Gunning a také čtyři projekty vyvíjené spolu s lokálním partnerem, jmenovitě 178 MWp projekt v Mumbil, 165 MWp projekt v Gunnedah, 286 MWp projekt v Suntop a 196 MWp projekt v Maryvale, které budou všechny nadále realizovány společně s Canadian Solar.
Číst článek »