Basic info in English
 

Novinka: Risen Energy uvádí na trh první bifaciální PERC panel typu sklo-sklo s výkonem 370 W

Přední světový výrobce solárních panelů Risen Energy Co. (Risen) oznámil minulý týden,  že dosáhl milníku v masové výrobě bifaciálních panelů PERC typu glass-glass (sklo-sklo) s výkonem 370 W. Díky nové technologii společnost zvýší roční výrobní kapacitu modulů na úroveň 800 MW. Jde o první produkt svého druhu, který se dočkal hromadné výroby v praxi.

RisenEnergy

Unikátní panel s vysokým zabezpečením

Společnost věnovala téměř šest měsíců dokončení vývoje bifaciálního modulu PERC typu sklo-sklo a jedinečnou rámovou konstrukci. Kromě vysoce kvalitní membrány zabraňující pronikání vlhkosti, která je častým problémem modulů typu sklo-sklo, byl výrazně zdokonalen také design rámu. Ten nyní zlepšuje pevnost modulu pomocí ochrany umožňující komfortnější instalaci a značně snižuje výskyt mikrotrhlin (tzv. microcracks).

V průběhu fáze výzkumu a vývoje modulu bylo jednou z hlavních výzev vytvořit produkt, který bude kompatibilní také s nejnovějšími designy a bude kombinací skla a rámu. V rámci hromadné výroby bylo primárním úkolem vylepšit proces laminace, a tak zabezpečit vyšší kvalitu a lepší vzhled.

Vyšší výnos až o 30 %

Bifaciální modul PERC typu sklo-sklo by měl zvýšit  výroby solární energie o 7 až 30 procent, přičemž míra nárůstu výnosu závisí na prostředí, do kterého bude modul instalovaný. Nový typ modulů si již objednal první investor, kterým je čínská společnost Ghina General Nuclear Power Group, kterou zaujaly výhody této technologie a podepsala s firmou Risen smlouvu o spolupráci v objemu 20 MW fotovoltaických panelů.

Čínsky trh s fotovoltaikou dozrává a účinné a vysoce kvalitní produkty budou mezi zákazníky v tomto odvětví stále populárnější. Hromadná výroba bifaciálních modulů PERC typu sklo-sklo od společnosti Risen bude tou správnou odpovědí na zvyšující se poptávku po vysoce výkonných modulech v Číně. S ohledem na nový trend ve světové fotovoltaice  je zřejmé, že dostupnost vysoce výkonných bifaciálních modulů bude dříve či později rozšířena i na mezinárodní trhy.

Pod tlakem změn vládních politik jsou výrobci solárních panelů nuceni zvýšit tempo svého rozvoje směrem k paritě sítě a inovovat své produkty. Díky nové technologii bifaciálních PERC panelů typu sklo-sklo společnost Risen zvyšuje nejen svoji výrobní kapacitu, ale také svoji produktovou nabídku pro zákazníky, kteří požadují nejvyšší kvalitu produktů.

Číst článek »