Basic info in English
 

Retela odmítá poplašné zprávy o ohrožení svých klientů z řad provozovatelů fotovoltaických elektráren

Na počátku dubna se v novinách Deník objevily informace o možných problémech recyklačního systému RETELA, který patří k předním 5 hráčům na trhu recyklace solárních panelů v České republice. Důvodem mají být jednání o změně vlastníka. Tyto informace v tisku o prodeji Retely poskytuje vedení společnosti RETELA, s.r.o. a Elektrotechnické asociace České republiky (ElA) za zavádějící.

Poplašné zprávy o neplnění povinností

Jelikož akviziční jednání stále probíhají, nelze z pochopitelných důvodů sdělovat podrobnosti. Obecně lze však říci, že startovacím impulsem byly aktivity MŽP, které v návrzích ZoVUŽ předložených do Legislativní rady vlády hodlalo a stále hodlá zakázat asociacím typu ElA mít svůj kolektivní systém. Společníky/akcionáři mají být výhradně výrobci (nebagatelní) nebo právnické osoby založené výhradně nebagatelními výrobci.

Tento záměr MŽP vedl, samozřejmě, k přehodnocení původních cílů asociace v této oblasti. Po dokončení akvizice vydá asociace podrobnější oznámení. Po dokončení akvizice vydá asociace podrobnější oznámení.

Za vedení společnosti a asociace však odmítáme jakékoliv poplašné zprávy o tom, že by měly být ohroženy úspory našich klientů, či snad že by klienti Retely neplnili své zákonné povinnosti. Ostatně jednou z podmínek akvizice je nezměněné fungování společnosti RETELA, s.r.o., tedy zachování kontinuity a uživatelského komfortu pro všechny stávající i budoucí klienty kolektivního systému, samozřejmě za striktního dodržování veškeré platné legislativy.

Číst článek »