Basic info in English
 

1,14 GWp: Photon Energy spojí síly s gigantem Canadian Solar. Budou stavět obří solární parky v Austrálii

Mezinárodní solární společnost s českými kořeny Photon Energy včera oznámila, že bude spolupracovat s čínskou společnosti s Canadian Solar v oblasti developmentu a výstavby developmentu pěti velkokapacitních projektů solárních elektráren v australském Novém Jižním Walesu s celkovou kapacitou 1,14 GWp.

Photon Energy


Spolupráce se silným partnerem

Čínská společnost Canadian Solar, která byla založená v roce 2001 v Kanadě, je jednou z největších společností působících vo blasti solární energie. Canadian Solar  je v současnosti jeden z deseti největších výrobců fotovoltaických modulů na světě.

V posledních 16 letech společnost Canadian Solar úspěšně dodala více než 24 GW modulů špičkové kvality do více než 100 zemí světa. V posledních letech se Canadian Solar zabývá developmentem a provozováním fotovoltaických parků po celém světě.

Letos sDo projektové pipeline solárních elektráren společnosti Photon Energy, největší pipeline v Austrálii, patří dosud plně vlastněný 316 MWp projekt v Gunning a také čtyři projekty vyvíjené spolu s lokálním partnerem, jmenovitě 178 MWp projekt v Mumbil, 165 MWp projekt v Gunnedah, 286 MWp projekt v Suntop a 196 MWp projekt v Maryvale, které budou všechny nadále realizovány společně s Canadian Solar.

Letos se Canadian Solar dohodl na spolupráci s Photon Energy v oblasti developmentu a výstavby velkých solárních elektráren v Austrálii. Canadian Solar získá 51% podíl ve všech pěti projektových společnostech, které v Austrálii dosud developoval Photon Energy.

Vlastní kapitál, který investuje společnost Canadian Solar, podléhá určitým rozvojovým milníkům, společným řídícím procesům a jiným podmínkám obvyklým při společném developmentu projektů. Po uskutečnění transakce si společnost Photon Energy NV udrží 49% podíl v projektu Gunning a 24.99% podíly v ostatních čtyřech projektech.

Rozvoj největší solární projektové pipeline v Austrálii

Společnost Canadian Solar se těší, že může uzavřít partnerství s Photon Energy a přinést na trh 1,14 GWp, komentuje Dr. Shawn Qu, předseda a výkonný ředitel společnosti Canadian Solar. Jako velice aktivní developer solárních elektráren v Austrálii partnerstvím s Photon Energy nadále posílíme naši vedoucí pozici na trhu.

Podle ředitele Photon Energy Australia Michaela Gartnera nyní Austrálie vstupuje do vzrušujícího období, kdy solární energie významně přispěje k uspokojení energetických potřeb země. Photon Energy je průkopníkem v oblasti velkokapacitních solárních projektů na místním trhu a využila před konkurencí příležitostí k developmentu největší solární projektové pipeline v Austrálii. Jsme potěšeni možností spojit své síly s Canadian Solar k dosažení tohoto cíle, říká Gartner.

Tato transakce představuje pro skupinu Photon Energy klíčový moment, kdy naše dlouhodobé působení na australském trhu přináší ovoce. Nynější spolupráce je hmatatelným úspěchem našeho australského týmu, který bude nyní pracovat se společností Canadian Solar na rozvoji největší solární projektové pipeline v Austrálii, dodává Georg Hotar, výkonný ředitel společnosti Photon Energy.

Číst článek »