Basic info in English
 

Společnost LONGi Solar dosáhla světového rekordu v účinnosti monokrystalických PERC panelů

Minulý týden společnost LONGi Solar oznámila, že podle testu nezávislé certifikační testovací organizace TUV-SUD dosáhl její 60článkový panel PERC konverzní účinnosti 20,41 %, což je nový světový rekord pro monokrystalický modul na bázi technologie PERC.  Technologie PERC patří v současnosti k nejprogresivnějším v oboru s tím, že mnozí experti očekávají, že do roku 2020 tento typ solárních článků ovládne světový fotovoltaický trh.

LONGi Solar

Rekordní účinnost

Testovaným produktem byl monokrystalický modul PERC typu P. Díky výkonným technologiím PERC a inovativnímu designu dosáhl tento panel efektivity konverze až ve výši 20,41 %, což je pozoruhodné tím, že se jedná o efektivitu jedné strany panelu a tato technologie má v průmyslu vedoucí postavení.

V posledních letech jsou na prudce rostoucím fotovoltaickém trhu vyvíjený nové typy  solárních panelech s vysokou účinností konverze. Na čínském trhu je pod záštitou projektů aplikací a technologií Rop Runner” konkurence v oblasti zvyšování efektivity fotoelektrické konverze extrémně velká, kdy velké podniky nepřetržitě překračují rekordy účinnosti článků a modulů.

Li Wenxue, prezident společnosti LONGi Solar, uvedl: Nový světový rekord účinnosti konverze monokrystalického panelu PERC společnosti LONGi Solar je prvním velkým průlomem v  účinnosti modulů. Díky neustálým technologickým inovacím budeme přinášet na trh efektivnější monokrystalických panely, abychom pomáhali investorům do solárních elektráren získat větší přínos při výrobě energie a přispěli k zachování čistoty vody a modré oblohy.”

Technologie s vysokou účinnosti panelů je již realitou

Loni v říjnu společnost LONGi Solar v Pekingu oznámila, že test provedený německou laboratoří Fraunhofer ISE CalLab prokázal, že účinnost fotoelektrické konverze monokrystalického PERC článku společnosti LONGi Solar dosáhla v té době světového rekordu 22,71 %. O deset dní později společnost LONGi Solar znovu zaznamenala rekord s účinností 23,26 %, čímž překročila průmyslově přijatou mezní hodnotu 23 % pro sériově vyráběné články PERC.

Tato společnost nedávno zavedla do své výrobní základny pro masovou výrobu solárních produktů efektivní technologii článků PERC s účinností 22 %, které splňují technické normy definované projektem Top Runner”.

Závazkem společnosti LONGi Solar je, že při vytváření nových rekordů efektivity modulů bude společnost v roce 2018 dále pokračovat v zavádění nových technologií modulů, aby dosáhla jejich vyšší efektivity, se zaměřením na vysokou účinnost a vysoký výkon, a vytvořila větší hodnotu pro solární trh a urychlila příchod parity sítě.

Číst článek »